Osiedle Pasadena

Centrum Dowodzenia Twierdza Przemyśl

  • Centrum Dowodzenia Twierdza Przemyśl
  • Centrum Dowodzenia Twierdza Przemyśl
  • Centrum Dowodzenia Twierdza Przemyśl
  • Centrum Dowodzenia Twierdza Przemyśl

Opis

INWESTOR
Gmina Miejska Przemyśl
TERMIN REALIZACJI
I kw. 2024 r.
PROJEKTANT
Biuro Projektowe Agata Tyszczak
INWESTYCJA
Budowa budynku usługowego Centrum Dowodzenia – Twierdza Przemyśl w ramach projektu pn.: „Razem zmieniamy Przemyśl”
STATUS
Rozpoczęta
MIEJSCE
Przemyśl

Lokalizacja

Charakterystyka

Zamierzenie inwestycyjne polega na budowie wielofunkcyjnego budynku usługowego zlokalizowanego przy ulicy Pasteura w Przemyślu. Budynek będzie pełnił funkcję edukacyjno-wystawienniczą wraz z salami ekspozycji – „Centrum Dowodzenia – Twierdza Przemyśl”, a także funkcję gastronomiczną.

Budynek wolnostojący, niepodpiwniczony o dwóch kondygnacjach użytkowych. Wykusz na pierwszym piętrze jest nadwieszony wspornikowo i prawie w całości przeszklony. Duże okna dają możliwość wspaniałego widoku. Integralną częścią budynku jest sama winda, przeszklona z dwóch stron. Elewacje wykończone podobnie jak dach blachą tytanowo – cynkową na rąbek kątowy, a w części przyziemia wykończone piaskowcem.

W obiekcie znajdować się będą sale ekspozycyjne, konferencyjne, sala kinowa oraz ogólnodostępne sanitariaty z dostępem dla osób niepełnosprawnych. Przed budynkiem zostanie wykonany utwardzony parking z wydzielonymi miejscami dla osób niepełnosprawnych.

W budynku zostaną wykonane wszystkie niezbędnie instalacje, m.in. instalacja C.O., instalacja fotowoltaiczna, instalacja wentylacji mechanicznej i klimatyzacji.