Wydarzenia

19 sierpnia 2022 r.

TEXOM sponsorem HEIRO RZESZÓW

Texom sponsorem strategicznym Heiro Rzeszów na sezon 2022/2023. Jesteśmy pewni, że dołączenie do grona sponsorów, pozwoli zawodnikom i zawodniczkom osiągać jeszcze lepsze wyniki.

      

10 sierpień 2022 r.

Zespół Szkół Specjalnych w Dębicy

🔜 Wielkimi krokami zbliżamy się do zakończenia inwestycji.
Wczoraj senator Zdzisław Pupa wspólnie ze starostą Piotrem Chęćkiem, wicestarostą Adamem Pieniążkiem oraz Prezesem Zarządu TEXOM Sp. z o.o. Krystianem Wosiem zwiedzali nową siedzibę Zespołu Szkół Specjalnych w Dębicy.
4 sierpnia 2022 r.

TEXOM jednym ze sponsorów III Otwartych Mistrzostw Podkarpackiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa w Marszu na Orientację

Mistrzostwa odbędą się 20 sierpnia 2022 r. w miejscowości Muczne w Bieszczadach w Centrum Promocji Leśnictwa.

Inicjatywa organizacji zawodów ma na celu integrację środowiska budowlanego i możliwość spotkań firmowych w malowniczym zakątku Podkarpacia, a także popularyzację tego szczególnego rodzaju rywalizacji, jakim są imprezy sportowe.

Uczestnikom życzymy powodzenia.

29 lipiec 2022 r.

Texom wspiera ``Letni Turniej Kobiet w grze pojedynczej``

Nasza firma miała okazję wesprzeć organizację wydarzenia „Letni Turniej Kobiet w grze pojedynczej”.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy jutro na korty RTT przy ul. Niedzielskiego 1 w Rzeszowie.

Wszystkim uczestnikom życzymy powodzenia!

   

28 lipca 2022 r.

Delegacja europarlamentarzystów, ministra i prezydenta na naszej inwestycji

Kierownik budowy Grzegorz Świder przyjmował dzisiaj delegacje Europarlamentarzystów, Parlamentarzystów, Ministra Sportu i Prezydenta Rzeszowa na największej realizacji sportowej w regionie, której jesteśmy Generalnym Wykonawca.
Dziękujemy za wizytę, wkrótce wielki finał!
          
21 lipiec 2022 r.

Wisła Kraków w nowym sezonie z większym wsparciem TEXOM!

W najbliższym sezonie 2022/2023 zwiększamy wsparcie dla Wisły Kraków, która niezaprzeczalnie jest nam bardzo bliska. Wierzymy, że zaangażowanie drużyny oraz całego zaplecza klubu pozwoli wrócić na szczytowe pozycje.

Przy okazji pragniemy wspomnieć, że derby TEXOMU (Wisła Kraków – Apklan Resovia) odbędą się już w piątek 22 lipca, na stadionie miejskim STAL w Rzeszowie. Niech wygra lepszy!

       

12 lipca 2022 r.

TEXOM sponsorem Indywidualnych Mistrzostw Polski na żużlu

Wsparcie Indywidualnych Mistrzostw Polski w Grudziądzu było dla Nas zaszczytem. Radość spotęgowała wygrana Bartosza Zmarzlika, co utwierdziło Nas w przekonaniu, że sponsoring polskiego żużla jest doskonałym pomysłem.
8 lipiec 2022 r.

Przebudowa dworca kolejowego Racibórz

Zapraszamy na podróż koleją😊. Przebudowa dworców kolejowych to nasz „konik”

W dniu dzisiejszym podpisaliśmy umowę na „Przebudowę dworca kolejowego Racibórz”.  Zamawiający wszystkim już znany Polskie Koleje Państwowe S.A. Termin realizacji to 83 tygodnie od dnia zawarcia Umowy. Kwota na jaką opiewa inwestycja to: 24 429 576 netto

Z nami podróże stają się przyjemnością😊

       

7 lipca 2022 r.

Roboty budowlane polegające na przebudowie budynku byłego portu lotniczego na budynek szkoleniowy wraz z niezbędną infrastrukturą towarzyszącą w Białej Podlaskiej wraz z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie

Mamy to!

Baseny, szkoły, hale sportowe, przedszkola to może teraz port lotniczy?

Wczoraj podpisaliśmy umowę na przebudowę byłego portu lotniczego w Białej Podlaskiej.

Zamawiającym po raz kolejny jest Rejonowy Zarząd Infrastruktury.

Termin realizacji to 6 lipiec 2024.

Kwota na jaką opiewa realizacja to 17 933 358 netto.

„LECIMY” do pracy!

1 lipiec 2022 r.

Budowa budynku dydaktycznego z salą sportową i infrastrukturą techniczną

Wybudujemy „Budynek dydaktyczny z salą sportową i infrastrukturą techniczną” dla Akademii Zamojskiej.

We wtorek (28 czerwca) miało miejsce podpisanie umowy, w ramach której termin realizacji zamówienia to 12 miesięcy.

Kwota na jaką opiewa inwestycja to 6 865 989,00 netto.

Dzieje się!

30 czerwca 2022 r.

TEXOM SPONSOREM STRATEGICZNYM CWKS Resovia Rzeszów S.A.

W siedzibie klubu przy Wyspiańskiego 22 miało dziś miejsce podpisanie umowy sponsorskiej pomiędzy CWKS Resovia Rzeszów S.A. a firmą TEXOM Sp. z o.o.. Podpis pod dokumentem pieczętującym współpracę złożyli Prezes Resovia S.A. Adrian Rudawski oraz Prezes Zarządu firmy TEXOM Krystian Woś

„Wspólnie budujemy silną Resovię” – podkreślił tuż po podpisaniu umowy Prezes Resovia S.A. Adrian Rudawski. Jest mi niezmiernie miło, że od tego roku możemy oficjalnie ogłosić fakt, iż TEXOM zostaje naszym sponsorem strategicznym. Jest to mecenas sportu, z którym od lat mamy kontakt. Nie kryję zadowolenia z faktu, że wspólnie w sezonie 2022/23 przyjdzie nam teraz tworzyć przyszłość marki Resovia na zapleczu Ekstraklasy”.

14 maj 2022 r.

Budowa myjni pojazdów z dostosowaniem do potrzeb KTO Rosomak wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną na terenie wojskowym zamkniętym

👉W ubiegły piątek została podpisana umowa na „Budowę myjni pojazdów z dostosowaniem do potrzeb KTO Rosomak wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną na terenie wojskowym zamkniętym” w Rzeszowie na ul. Lwowskiej.

👉Inwestorem po raz kolejny jest Rejonowy Zarząd Infrastruktury w Lublinie.

👉Wartość inwestycji opiewa na kwotę blisko 6 mln netto.

👉Termin realizacji określony został na koniec września przyszłego roku.

👉Z zapałem zabieramy do pracy.

19 maj 2022 r.

Variopool

Korzystając z zaproszenia firmy Variopool B.V., która od kilku lat jest naszym Partnerem biznesowym, Prezesi Zarządu Texom  Krystian Woś i Paweł Stochmal mają okazję zapoznać się z procesem projektowania oraz produkcji „ruchomego dna basenowego”.

Variopool B.V. jest liderem rynku ruchomych den i pomostów przegradzających do basenów.Firma skupia się głównie na basenach publicznych z innowacyjnymi ruchomymi dnami basenowymi i ścianami oporowymi. Obecnie są aktywni w ponad 30 krajach na całym świecie. Variopool odznacza stałą jakość. Dotyczy to wszystkich produktów. Wciąż wprowadzają innowacyjne rozwiązania.

12 maj 2022 r.

Rozbudowa i przebudowa szkoły podstawowej w Czerniejowie

W ubiegłym tygodniu Dyrektor Oddziału Lublin podpisał umowę na „Rozbudowę i przebudowę szkoły podstawowej w Czerniejowie”, gdzie Inwestorem jest Gmina Jabłonna.
Inwestycja dotyczy rozbudowy Szkoły Podstawowej w Czerniejowie z przeznaczeniem na dwuoddziałowe przedszkole publiczne dla 50 dzieci, które obecnie znajduje się w części szkoły i nie jest dostosowane do wymogów technicznych, dostępności, sanitarnych, BHP oraz p.poż obowiązujących dla tego typu placówek. W ramach inwestycji wykonana będzie także przebudowa i zmiana sposobu użytkowania części pomieszczeń z przeznaczeniem na dodatkowe sale szkolne oraz wykonany będzie remont korytarzy. Szkoła zostanie poddana termomodernizacji.
Zabieramy się do roboty!!!
   
22 kwiecień 2022 r.

TEXOM sponsorem Pawła Miesiąca

Oficjalna informacja!

Pozostając w tematyce żużla – zostaliśmy sponsorem Pawła Miesiąc.

O sobie i swojej pasji:

„Na wstępie chciałbym przybliżyć Państwu swoją osobę. Zawodowo żużlem zajmuję się od dwudziestu lat. W tym czasie reprezentowałem kluby ze wszystkich szczebli klasy rozgrywkowej, co przyczyniło się do wzrostu rozpoznawalności mojej osoby w środowisku żużlowym w całej Polsce. Wielokrotnie reprezentowałem barwy klubów poza granicami Polski, w krajach takich jak Szweja, Dania czy Niemcy, co również wiązało się z poszerzeniem grona fanów. Ostatnie trzy lata spędziłem w Najlepszej Lidze Świata PGE Ekstralidze, postanowiłem jednak zrobić dwa kroki w tył i w roku 2022 wrócić do swojego macierzystego klubu – Stali Rzeszów. Jestem rodowitym rzeszowianinem, pragnę więc z dumą reprezentować klub w którym „kręciłem pierwsze kółka” oraz miasto w którym mieszkam. Wierzę, że jest to dobry czas na żużlowe odrodzenie się Rzeszowa i dokonam wszelkich starań aby awans do I Ligi Żużlowej stał się faktem.

Sponsoring sportowy od wielu lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem, stanowi 85% wszystkich umów sponsorskich, ponieważ jest to idealne narzędzie reklamy swojego brandu. Korzyści płynących ze sponsoringu jest wiele, m.in.: budowanie pozytywnego wizerunku firmy, możliwość zdobycia większej rozpoznawalności swojej marki. Jest to obopólny prestiż zarówno dla sportowca, który reprezentuje daną markę jak i dla samego sponsora, który w ten sposób realizuje strategie społecznie odpowiedzialnej firmy.

Gorąco wierzę w to, że Nasza współpraca pomoże mi w realizacji postawionych sobie celów na najbliższy sezon zarówno tych drużynowych jak i indywidualnych.”

Życzymy powodzenia oraz samych sukcesów.

21 kwiecień 2022 r.

Budowa infrastruktury sportowo -edukacyjnej przy szkole podstawowej w Świebodzinie

Jest nam niezmiernie miło poinformować o podjęciu współpracy z kolejnym inwestorem.
Podpisaliśmy umowę na Budowę infrastruktury sportowo -edukacyjnej przy szkole podstawowej w Świebodzinie.
Inwestycja opiewa na kwotę 13 904 247,18 zł.
Możemy zapewnić, iż dołożymy wszelkich starań, aby Nasza współpraca przebiegła wzorowo i profesjonalnie.
   
20 kwiecień 2022 r.

Przebudowa Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Nowym Targu

Mamy to!🤝🏢🏗
Podpisaliśmy nowy kontrakt na ROBOTY BUDOWLANE: Rozbudowę, przebudowę i nadbudowę budynku Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Nowym Targu ul. Kokoszków 71 wraz z zagospodarowaniem terenu.
Kwota przeznaczona na realizacje to 10 445 815,59 zł.
Termin ukończenia stanu surowego otwartego do 31.10.2022 r.
Cieszymy się, że zaufał nam kolejny inwestor, oraz liczymy na długofalową współpracę przy innych projektach.
15 kwiecień 2022 r.

Życzenia Wielkanocne

5 kwiecień 2022 r.

Wmurowanie kamienia węgielnego

Dzisiaj miało miejsce wmurowanie kamienia węgielnego pod nową powstającą krytą pływalnię w Krakowie, przy Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 144 na os. Bohaterów Września 13.

Uroczyście podpisy złożyli: Prezes Zarządu Texom Sp. z.o.o. Krystian Woś, Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski, Dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie Krzysztof Kowal, Przewodniczący Rady i Zarządu Dzielnicy XV Mistrzejowice Marek Hohenauer, Dyrektor Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 144 Stanisław Piech.
W uroczystości uczestniczyli również m.in. Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa ds. Edukacji, Sportu i Turystyki Anna Korfel-Jasińska i Przewodniczący Rady Miasta Krakowa Rafał Komarewicz.

              

4 kwiecień 2022 r.

Przebudowa Zabytkowego Dworku w Stubnie

W ubiegły piątek podpisaliśmy umowę na Przebudowę Zabytkowego Dworku w Stubnie.
Kwota na jaka opiewa inwestycja to 4 766 150 zł.
Czas realizacji to 22 miesiące.
Obecnie budynek znajduje się w złym stanie technicznym.
Po remoncie i przebudowie, mieścić się tam będzie Gminne Centrum Edukacji i Kultury.
Powierzchnia użytkowa budynku po remoncie wyniesie ok 876 m2.

fot. stubno.pl

24 marzec 2022 r.

TEXOM sponsorem - Cellfast Wilki Krosno

Kilka dni temu dołączyliśmy do grona sponsorów dynamicznie rozwijającego się klubu Cellfast Wilki Krosno 👏🏍🏍

Trzymamy mocno kciuki za zawodników oraz życzymy powodzenia! 👏✊🤝

21 marzec 2022 r.

Budowa hali sportowej przy SP Nr 151 – ul. Lipińskiego w Krakowie

W realizacji 🏗🏨🧱.
           
7 marzec 2022 r.

Budowa basenu przy ul. Matuszczaka w Rzeszowie

Montaż obudowy z płyt warstwowych przy wykorzystaniu technik alpinistycznych.
28 luty 2022 r.

Budowa Sali gimnastycznej, boiska wielofunkcyjnego oraz siłowni plenerowej z placem zabaw przy Zespole Szkół Specjalnych w Dębicy

Stan obecny 🏗🏨🧱.
15 luty 2022 r.

𝗧𝗘𝗫𝗢𝗠 𝗦𝗣𝗢𝗡𝗦𝗢𝗥𝗘𝗠 𝗦𝗧𝗥𝗔𝗧𝗘𝗚𝗜𝗖𝗭𝗡𝗬𝗠 𝗪𝗜𝗦Ł𝗢𝗞𝗜!

𝗕𝗥𝗘𝗔𝗞𝗜𝗡𝗚 𝗡𝗘𝗪𝗦!
Z wielką radością pragniemy poinformować, iż zostaliśmy sponsorem strategicznym Klubu Sportowego Wisłoka Dębica.
Umowa będzie obowiązywać do końca 2022 roku.
Wisłoka to na obecną chwilę 10 ekipa stawki III ligi grupy IV legitymującą się dorobkiem 25 oczek, przy stracie do lidera wynoszącej 11 punktów.
Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia!

8 luty 2022 r.

TEXOM SP. Z O.O. - KS BARANÓWKA

KS Baranówka Rzeszów to najmłodszy klub na piłkarskiej mapie Rzeszowa, założony w 2020 roku przez kilku pasjonatów piłki nożnej, obecnie występuje w rozgrywkach Rzeszowskiej klasy B .
Ostatnio mieliśmy okazję gościć zarząd klubu, który złożył podziękowania w swoim oraz kibiców imieniu dla prezesa Krystiana Woś za wsparcie dzięki któremu mogli przystąpić do rozgrywek.
1 luty 2022 r.

Otylia Jędrzejczak na basenie przy. ul. Matuszczaka

Otylia Jędrzejczak u boku Prezydenta Miasta Rzeszowa ocenia postępy prac na basenie przy ul. Matuszczaka w Rzeszowie.

Koszt inwestycji to 25 730 832,48 zł.

Obiekt niezwykle wyczekiwany na mapie Rzeszowa, nowoczesny i wyjątkowy.

 

fot. Grzegorz Bukała/Urząd Miasta Rzeszowa

 

20 styczeń 2022 r.

TEXOM SP. Z O.O. - WISŁA KRAKÓW

Zajrzyjmy za kulisy wydarzenia, które miało miejsce w ubiegły piątek.
Posłuchajmy co skłoniło Prezesa firmy TEXOM Krystian Woś do podpisania umowy i tym samym dołączenia do grona SPONSORÓW GŁÓWNYCH Wisły Kraków.

17 styczeń 2022 r.

Wisła Kraków - podpisanie umowy

W ubiegły piątek oficjalnie firma TEXOM SP. Z O.O. dołączyła do grona partnerów biznesowych oraz zyskała miano oficjalnego sponsora Wisły Kraków.
Umowa została podpisana na rok 2022/2023.
Z niecierpliwością czekamy na rozpoczęcie sezonu meczowego.
Dzięki współpracy z klubem zyskaliśmy członkostwo w Wisła Biznes. Nasza reklama będzie widoczna na stadionie podczas domowych meczów, z kolei w Strefie Biznes będziemy korzystać z dedykowanego Skyboxu.

 

4 styczeń 2022 r.

Podkarpacki Park Biznesowy

W realizacji 🏗:
Postęp prac na budowie budynku biurowo-usługowego – Podkarpackiego Parku Biznesowego 🏗🏬🧱.

31 grudnia 2021 r.

Życzenia noworoczne

Nadchodzący Nowy Rok niech niesie ze sobą wiele radości oraz refleksji dotyczących minionego okresu i planów na nadchodzący Nowy Rok. W tych wyjątkowych dniach chcemy Wam życzyć wiele zadowolenia i sukcesów z podjętych wyzwań. Wszystkiego najlepszego. Wszelkiej pomyślności oraz spełnienia najskrytszych marzeń 🎇🥂🎄.

12 listopada 2021 r.

Zakład Karny we Włodawie - zakończenie prac budowlanych związanych z budową nowego budynku zakwaterowania osadzonych

Końcem października 2021r. zakończyliśmy prace budowlane związane z budową nowego budynku zakwaterowania osadzonych w Zakładzie Karnym we Włodawie.

Inwestycja opiewała na kwotę blisko 18 mln złotych.

Pojemność nowego budynku przewidziano na 258 nowych miejsc zakwaterowania dla osadzonych.

Aktualnie trwa procedura oddania budynku do użytkowania. Następnie zaplanowano wyposażanie poszczególnych pomieszczeń i cel mieszkalnych.

10 listopada 2021 r.

TEXOM Stal Rzeszów – sponsor tytularny RzTŻ

Zaangażowanie w sponsoring sportu zawodowego, wsparcie istotnych inicjatyw społecznych są elementem Naszej tożsamości. Działania te pozwalają nam nie tylko na budowanie wizerunku Naszej firmy, ale są także wyrazem odpowiedzialności wobec naszego otoczenia. ???

Pragniemy poinformować, że od dzisiaj jesteśmy tytularnym sponsorem Rzeszowskiego Towarzystwa Żużlowego, przyczyniając się tym samym do jego rozwoju.???

Texom Stal Rzeszów – do boju!✊✊✊

14 października 2021 r.

Podpisanie umowy na budowę krytej pływalni przy Szkole Podstawowej nr 144 w Krakowie

14.10.2021 r. – ta data zapadnie nam w pamięci, ponieważ właśnie dzisiaj podpisaliśmy umowę na budowę kolejnej Krytej Pływalni, tym razem w Krakowie!!!

Inwestycja opiewa na kwotę ponad 21.6 mln.

Cieszymy się, że Rejonowy Zarząd Infrastruktury w Krakowie, po raz kolejny zaufał naszej firmie.
Bierzemy się do pracy! ??

6 września 2021 r.

Kamień węgielny

6 września 2021 r. odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod budowę Stacji Badawczej i Ośrodka Dydaktyczno-Szkoleniowego Jeździectwa i Hipoterapii.

13 sierpnia 2021 r.

Budowa Podkarpackiego Parku Biznesowego – podpisanie umowy

Umowa na budowę Budynku Podkarpackiego Parku Biznesowego, opiewa na kwotę 13 483 435 zł. Nowy obiekt powstanie przy parterowej hali IT2 w Jasionce.

Dzięki jego budowie zwiększy się powierzchnia biurowa, przeznaczona do wynajęcia w ramach działania całego kompleksu Inkubatora Technologicznego.

Podkarpacki Park Biznesowy będzie czterokondygnacyjnym obiektem o kubaturze ponad 12,5 tys.m3. Powierzchnia całkowita budynku wyniesie ponad 3 127 m2 a powierzchnia samych pomieszczeń 2 693 m2. Budynek będzie miał 17,15 m wysokości.

Wokół budynku powstaną chodniki, droga wewnętrzna, stanie mała architektura (ławki, stojaki rowerowe, paczkomat) oraz parking dla 70 samochodów z placem manewrowym i zjazdem na drogę dojazdową.

4 sierpnia 2021 r.

Podpisanie umowy na remont MDK w Stalowej Woli

Dzisiaj została podpisana umowa na remont MDK w Stalowej Woli ✍️✍️✍️.
Prace mają dotyczyć gruntownej modernizacji wnętrza obiektu.
Zakończenie inwestycji przewidziane jest na 2023 r.
Wartość przedsięwzięcia opiewa na kwotę 15 321 850 zł.

Zacieramy ręce i ruszamy do boju!

19 lipca 2021 r.

Wygraliśmy kolejny przetarg. Przebudowa dworca PKP Siedlce.

Jako generalny wykonawca inwestycji „Przebudowa dworca PKP w Siedlcach” podpisaliśmy dzisiaj protokół przekazania placu budowy.

Budynek dworca w Siedlcach w obecnym kształcie pochodzi z 1986 roku. Dzięki przyszłej modernizacji wygląd obiektu znacznie się zmieni. Elewacja budynku zostanie poddana kompleksowej renowacji – rozebrane zostaną występujące wtórne nawarstwienia, a pierwotne formy profili (m.in. gzymsy i balustrady) zostaną zrekonstruowane. Odtworzone będą osie okienne. Wykonana zostanie również termomodernizacja elewacji przy wykorzystaniu technologii ściany trójwarstwowej. Pojawi się zewnętrzna okładzina ceglana, a miejscowo elewacja wykończona zostanie patynowaną blachą tytan-cynk. W ten sam sposób wykończone zostaną też świetliki i attyki.

Za inwestycje odpowiedzialny został oddział Lublin. Chłopakom życzymy połamania młotów ⚒?⛏.
Czeka Nas dużo pracy, ale przecież Dworce PKP to nasza specjalność ????