Osiedle Pasadena

Działalność charytatywna

Stowarzyszenie ``Kibic z Sercem``

Stowarzyszenie „Kibic z Sercem” w swoim działaniu jest organizacja założoną w grudniu 2016 roku o statucie  „non profit”, skupiającą wokół siebie młodych ludzi, którzy w bezinteresowny sposób mocno angażują się w pomoc potrzebującym mieszkańcom gminy Sieniawa i okolic.

W 2010 roku podczas IV Turnieju Osiedlowego, została zorganizowana pierwsza akcja „Kibic z Sercem” ze zbiórką pieniędzy i tak w 2016 roku, ze względu na coraz większą skalę działania, podjęto decyzję o założeniu stowarzyszenia. Pierwszy Turniej Osiedlowy odbył się w 2007 roku.

Działania skupiają się głównie na dwóch cyklicznych, corocznych imprezach, zimowym Turnieju Osiedlowym i letnim Pikniku Rodzinnym. Z zebranych środków pomagamy przez  cały okres naszym „podopiecznym”.

Do tej pory zebrano kwotę w łącznej wysokości około 300 tys. zł.

Szlachetna paczka 2021

Firma Texom Sp. z o.o. lubi i chce pomagać, zwłaszcza tym, którzy tego potrzebują. Dlatego bez wahania po raz kolejny dołączyliśmy do projektu SZLACHETNA PACZKA !
W 44 pudełkach zmieściliśmy prezenty dla Rodziny o wartości przekraczającej 15 tys. zł.
Nasza Szlachetna Paczka została dostarczona do wybranej rodziny, wywołała bardzo duże wzruszenie i wdzięczność. Dobro powraca!
Grudzień to wspaniały czas, kiedy pomimo zimna za oknem dzieje się tyle ciepła wokół.

Zespół Szkół Specjalnych im. UNICEF w Rzeszowie

W listopadzie 2021 roku wsparliśmy Zespół Szkół Specjalnych im. UNICEF w Rzeszowie w konkursie plastycznym fundując nagrody.
Tak niewiele wystarczy, aby sprawić dzieciakom odrobinę radości.
Wspierajmy takie inicjatywy!

Wspieramy walkę z COVID-19

Wspieramy walkę z koronawirusem poprzez udzielenie wsparcia finansowego Fundacji Pro Spe gromadzącej środki na pilną i potrzebną pomoc dla Szpitala im. Św. Michała Archanioła w Łańcucie. W województwie podkarpackim został on wytypowany do pomocy osobom dotkniętym tym wirusem.

Przekazane pieniądze zostaną przeznaczone na potrzeby szpitala do walki z COVID-19, a są to m.in. kombinezony, pół-maski z filtrami ffp3, gogle ochronne, fartuchy ochronne i inne najpotrzebniejsze środki. Szczegóły działalności fundacji można znaleźć pod tym adresem: prospe.org

Szlachetna paczka 2020

Rok 2020 był dla nas wyjątkowy także dlatego, że postanowiliśmy zaangażować się w piękna inicjatywę, jaką jest Szlachetna Paczka. Każdy z Naszego zespołu był dumny, że mógł wesprzeć w te święta najbardziej potrzebujących.

Co roku w potrzebie znajduje się kilkadziesiąt tysięcy rodzin. Często brakuje nawet tak podstawowych produktów jak: żywność, odzież, środki higieny. Form pomocy jest kilka. Nasza firma postanowiła przygotować paczki wypełnione upragnionymi darami dla wybranej rodziny.

Podejmowane przez nas inicjatywy, mają na celu pomoc osobom potrzebującym, uwrażliwianie osób na trudny los innych ludzi, ale przede wszystkim chcemy dać możliwość przeżycia dzieciom z ubogich rodzin okresu świątecznego w niezapomnianej atmosferze z dala od problemów z którymi borykają się na co dzień.