Kryta pływalnia os. Bohaterów Września 13

🏊 Pod koniec 2023 roku zakończyliśmy budowę krytej pływalni przy Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 144 wraz z zagospodarowaniem terenu os. Bohaterów Września 13. Za realizację odpowiedzialni byli: dyrektor oddziału rzeszowskiego Monika Wicherkiewicz, kierownik projektu Michał Bar, kierownik budowy Rafał Łoboda, kierownik robót sanitarnych Paweł Drąg, kierownik robót elektrycznych Piotr Luchowski, inżynier budowy Ernest Buć.

🏗 Budynek został zaprojektowany jako piętrowy, niepodpiwniczony. Układ komunikacyjny obiektu uwzględnia dostęp z dwóch stron: poprzez hol główny dla użytkowników komercyjnych oraz poprzez łącznik dla uczniów szkoły.

📋 Poziom parteru jest dostępny bezpośrednio z zewnątrz, z terenu parkingu. Na piętrze znajduje się główny hol wraz z funkcjami strefy wejściowej (kasy, toalety ogólnodostępne, pomieszczenia obsługi), kawiarnia z zapleczem, blok szatniowo-sanitarny hali basenu, hala basenu, strefy spa (sauna) oraz pomieszczenia dla ratowników.

✅ Dostęp do głównego holu zapewnia komunikacja pionowa części komercyjnej oraz łącznik prowadzący do szkoły. Wejście dla dzieci szkolnych prowadzi bezpośrednio ze szkoły z poziomu piwnicy do strefy płatnej na piętrze basenu. Łącznik został zaprojektowany tak, aby nie występowały na nim bariery dla osób niepełnosprawnych.

🚻 Przebieralnie zaprojektowano w klasycznym układzie z podziałem na część damską i męską. Każdy zespół szatniowy zawiera po dwie kabiny indywidualne do przebierania, w tym jedną przystosowaną dla osób niepełnosprawnych.

💦 Hala basenu sportowego wyposażona jest w 6-torową nieckę 25 m x 16 m głębokości 180 cm z dnem podnoszonym na szerokości 3 torów oraz wannę jacuzzi.

👌 Basen posiada dno ruchome o wymiarach 7,5 m x 25,0 m, które jest urządzeniem służącym do regulowania głębokości wody w niecce. Takie działanie pozwala na dostosowanie odpowiedniej głębokości wody do wzrostu i umiejętności użytkowników basenu. Ruchome dno porusza się płynnie i z łatwością, z prędkością ok. 30 cm/min.

🎥 Krótki materiał z gotowej realizacji obiektu można znaleźć również na naszym profilu LinkedIn. https://tiny.pl/cvkbx Zapraszamy!